لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برخی دوره های ما
MBA

تماس با ما : 02188510025 – 02144033644                 مارا دنبال کنید

MBA

0تومان
a

About this course

دوره کارشناسی ارشد مدیریت سازمان که معادل (Master of Business Administration)  است به منظور پرورش مدیران کارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی ـ اجتماعی ـ تولید و خدماتی طراحی شده است. رشته MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت حرفهای بازرگانی چنانچه از نامش پیداست تنها مدیریت بازرگانی نیست. از آنجا که در ایران آموزش مدیریت به سه شاخه اصلی بازرگانی، صنعتی و دولتی تقسیم میشود برای اکثر متقاضیان این گمان پیش میآید که MBA تنها در برگیرنده مباحث مدیریت بازرگانی است و بهطور مثال برای مدیریت صنعتی باید به سراغ رشته دیگری رفت در حالیکه این تصور کاملاً اشتباه است. چهار گرایش اصلی این رشته که تقریباً در همه دانشگاهها تدریس میشوند به شرح زیر است:

۱ـ بازاریابی و مدیریت فروش (Marketing)

۲ـ مدیریت مالی و مدیریت مؤسسات مالی (Finance)

۳ـ مدیریت تولید و سیستمهای تولید و پروژه (Operation)

۴ـ مدیریت منابع انسانی (Human Resources)

امروزه حتی MBA با گرایشهایی مانند تجارت الکترونیک و فنآوری اطلاعات نیز ارائه میشود که نشان از انعطافپذیری بالا و نیاز روزافزون بر فارغالتحصیلان این رشته است.

فارغالتحصیلان این دوره با فراگیری دانش و فنون مدیریت قادر خواهند بود در زمینههای زیر فعالیت کنند:

اداره امور واحدهای ستادی سازمانهای تولیدی و اجتماعی در جهت کمک به مدیران این سازمانها برای اداره مؤثرتر سازمانهای خود. اداره راهبری مؤثر و کارآمد یک سازمان با یک بخش تخصصی از آن نظیر بخشهای تولید، تحقیق و توسعه، مالی، فروش، پرسنلی و اطلاعات، ایجاد تحول در یک بخش تخصصی سازمان با تجدید تشکیلات، رویهها و شیوههای اداری آن بخش.

کارآفرینی در یک سازمان برای شروع فعالیتهای جدید با ایجاد و اداره سازمانهای جدید، طراحی تحول در کل یک سازمان و رهبری و هدایت تحولات کلی بعد از کسب تجربیات مدیریتی.

 

طول دوره و شرایط ورود به MBA:

دوره کارشناسی ارشد MBA به صورت کارشناسی ارشد ناپیوسته و آموزشی است. این دوره به نام دوره MBA در اکثر نظامهای آموزش عالی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه ارائه میشود با توجه به اینکه فارغالتحصیلان رشتههای مختلف و به خصوص رشتههای فنی و مهندسی وارد این دوره میشوند و باید با مبانی و اصول مدیریت علمی و دانش روز مدیریت در حوزههای مختلف آشنا شوند طول دوره حداقل ۲ و حداکثر ۳ سال بوده و تعداد واحدهای لازم برای فارغالتحصیل شدن برخلاف سایر فوقلیسانسها که ۳۲ واحد است ۵۸ واحد درسی است. بنابراین دانشجویان این دوره مانند سایر دانشجویانی که در سایر نقاط جهان در این رشته به تحصیل میپردازند، برای تکمیل دوره خود در طی ۲ سال یا ۴ ترم باید بهطور متوسط در هر نیمسال تحصیلی حدود ۱۴ واحد درسی را بگذرانند. به این لحاظ دوره کارشناسی ارشد MBA دوره سنگین و پرکاری است و دانشجویانی که وارد این دوره میشوند باید از لحاظ استعداد و فرصت مطالعه و تحصیل در وضعیت خوبی قرار داشته باشند.

منابع پیشنهادی: زبان عمومی: ۵۰۴ Barrons Essential words for the TOFEL, Essential words، زبان عمومی ارشد، Essential Grammar Inuse، تخصصی: زبان تخصصی مدیریت (با تأکید بر استراتژیهای درک مطلب) زبان تخصصی ارشد، زبان تخصصی مدیریت اجرایی و MBA، راهنمای جامع آزمون تافل، management (AGlobal Perspective 10 thedition).

لغات تخصصی و متون درک مطلب مدیریت. ریاضیات: ریاضی عمومی (۱ و ۲) چهار جلد، ریاضیات عمومی، سنجش هوش و استعداد تحصیلی رشته مدیریت GMAT: استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت GMAT دو جلد، استعداد و آمادگی تحصیلی GMAT استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت.

تعداد سؤالات: استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت ۴۰، ریاضی عمومی (۱ و ۲) ۳۰، زبان تخصصی ۱۰۰٫

ضرایب سراسری این رشته: استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت ۲، ریاضی عمومی (۱ و ۲) ۲، زبان تخصصی ۱٫

ضرایب آزاد این رشته: زبان تخصصی ۱، نظریه های عمومی مدیریت ۲، آمادگی و استعداد تحصیلی ۲، ریاضی (۱ و ۲) ۲٫

Reviews

Our course begins with the first step for generating great user experiences: understanding what people do, think, say, and feel. In this module, you’ll learn how to keep an open mind while learning.

0 Rated 0 out of 0 Ratings

5 stars 0

4 stars 0

3 stars 0

2 stars 0

1 stars 0

ثبت نام کاربر

شما اجازه عضویت ندارید

بازیابی رمز عبور