لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برخی دوره های ما
حسابداری

تماس با ما : 02188510025 – 02144033644                 مارا دنبال کنید

ALT تصویر

تمام دوره ها

  /  مهارت  /  حسابداری

حسابداری

0تومان
Categories:
Reviews:

About this course

علم حسابداري با تمدن همزاد است  و به اندازه ي تمـدن بشري قدمت دارد. حسابداري همراه ساير دانش هاي فنـي در گذر زمان در پاسخ به نيازهاي فزاينده و گوناگون بشري رشد و تكامل يافتـه است. حسابـداري زبـان تجـارت است، زيـرا اطلاعـات مالـي را بـه آگاهي ديگران مي رساند. اين زبان به منظور ثبت و تجزيه و تحليل اطلاعات اقتصادي براي افراد، مؤسسات، سازمان هاي دولتي و ساير نهاد ها مورد استفاده قرار مي گيرد. براي توزيع صحيح منابع كمياب مالي و استفاده از آن ها، لازم است تصميم گيري هاي مناسب بر مبناي قابل اعتماد صورت پذيرد، از اين روي حسابداري نقش مهمي در سيستم اقتصادي و اجتماعي هر جامعه ايفا مي كند. موضوع حسابداري ماهيت اقتصادي دارد و روش ورزي آن خصلت آماري دارد.

حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه ی گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکلها و مدلهای خاصی انجام میگیرد، تا افراد ذينفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان یا برون سازمانی مثل بانکها، مجمع عمومی سازمان مورد نظر یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. سیستم حسابداری نقش مؤثری در برنامهریزی و کنترل عملیات مؤسسات اقتصادی ایفا میکند. حسابداری نهتنها اطلاعاتی را که مبنای تنظیم طرحها و برنامههاست در اختیار مدیریت قرار میدهد، بلکه اطلاعات لازم در مورد چگونگی اجرای عملیات را نیز مورد ارزیابی قرار میدهد و علت عدم کارائی را کشف میکند و در سر مورد تصمیمات مقتضی اتخاذ مینماید.

موضوع مشخصي كه حسابداري با آن سر و كار دارد قيمت پولي است. حسابداري رنگ و فام اخلاقي دارد، زيرا يافتن حقيقت و منعكس كردن حقيقت بخشي از وظيفه اجتماعي حسابداري است و يكي از اصول حسابداري، رازداري مي باشد.

 

دروس حسابداری

حسابداري عمومي مقدماتي ، حسابداري تكميلي ، حقوق و دستمزد ، رايانه كارحسابدارمالي،كاربـررايانه ، حسابداري صنعتي

 

موقعیت شغلی

فارغ التحصیلان این رشته میتوانند به انجام کلیه امور حسابداری در مؤسسات بازرگانی، بانکها و واحدهای تولیدی و صنعتی، تصدی کلیه امور حسابداری در مؤسسات حسابرسی، اشتغال به حرفه حسابرسی در مؤسسات حسابرسی، طرح و اجرای سیستمهای مدیریت مالی در مؤسسات بازرگانی، صنعتی و خدماتی بپردازند.

 

زمينه ها و عناوين شغلي رشته:

– مدير مالي
– معاون مالي
– رئيس حسابداري شركت
– كارشناس حسابداري
– حسابدار صنعتي
– حسابدار مالي
– حسابرس
– كمك حسابدار
– كمك حسابرس
– سر مميز مالي و …

Reviews

Our course begins with the first step for generating great user experiences: understanding what people do, think, say, and feel. In this module, you’ll learn how to keep an open mind while learning.

0 Rated 0 out of 0 Ratings

5 stars 0

4 stars 0

3 stars 0

2 stars 0

1 stars 0

ثبت نام کاربر

شما اجازه عضویت ندارید

بازیابی رمز عبور